Wydarzenie Eucharystyczne

okazanie cud legnica

w sprawie Wydarzenia Eucharystycznego w parafii 艣w. Jacka w Legnicy

Siostry i Bracia w Chrystusie Panu!

Jako Biskup Legnicki podaj臋 niniejszym wiadomo艣膰 o wydarzeniu, jakie zasz艂o w parafii 艣w. Jacka w Legnicy i kt贸re ma znamiona cudu eucharystycznego. Na Hostii, kt贸ra 25 grudnia 2013 roku przy udzielaniu Komunii 艣wi臋tej upad艂a na posadzk臋 i kt贸ra zosta艂a podniesiona, i z艂o偶ona do naczynia z wod膮, po pewnym czasie pojawi艂y si臋 przebarwienia koloru czerwonego. 脫wczesny Biskup Legnicki Biskup Stefan Cichy powo艂a艂 Komisj臋, kt贸rej zadaniem by艂o obserwowanie zjawiska. W lutym 2014 roku zosta艂 wyodr臋bniony fragment materii koloru czerwonego i z艂o偶ony na korporale. W celu wyja艣nienia rodzaju tej materii Komisja zleci艂a pobranie pr贸bek i przeprowadzenie stosownych bada艅 przez r贸偶ne kompetentne instytucje.

Ostatecznie w orzeczeniu Zak艂adu Medycyny S膮dowej czytamy: 鈥濿 obrazie histopatologicznym stwierdzono fragmenty tkankowe zawieraj膮ce pofragmentowane cz臋艣ci mi臋艣nia poprzecznie pr膮偶kowanego. (鈥) Ca艂o艣膰 obrazu (鈥) jest najbardziej podobna do mi臋艣nia sercowego鈥 (鈥) ze zmianami, kt贸re 鈥瀋z臋sto towarzysz膮 agonii鈥. Badania genetyczne wskazuj膮 na ludzkie pochodzenie tkanki.

W styczniu br. przedstawi艂em ca艂膮 t臋 spraw臋 w Kongregacji Nauki Wiary. Dzi艣, zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej, polecam Ksi臋dzu Proboszczowi Andrzejowi Ziombrze przygotowanie odpowiedniego miejsca dla wystawienia Relikwii tak, aby wierni mogli oddawa膰 Jej cze艣膰. Prosz臋 te偶 o udost臋pnienie przybywaj膮cym osobom stosownych informacji oraz o prowadzenie systematycznej katechezy, kt贸ra pomaga艂aby w艂a艣ciwie kszta艂towa膰 艣wiadomo艣膰 wiernych w dziedzinie kultu eucharystycznego. Polecam nadto za艂o偶enie ksi臋gi, w kt贸rej by艂yby rejestrowane ewentualne uzyskane 艂aski oraz inne wydarzenia maj膮ce charakter nadprzyrodzono艣ci.

Mam nadziej臋, 偶e wszystko to pos艂u偶y pog艂臋bieniu kultu Eucharystii i b臋dzie owocowa艂o wp艂ywem na 偶ycie os贸b zbli偶aj膮cych si臋 do tej Relikwii. Odczytujemy ten przedziwny Znak, jako szczeg贸lny wyraz 偶yczliwo艣ci i mi艂o艣ci Pana Boga, kt贸ry tak bardzo zni偶a si臋 do cz艂owieka.

聽 Polecam si臋 Waszej modlitwie i Wam b艂ogos艂awi臋

+ Zbigniew Kiernikowski