I Niedziela Adwentu
28.11.2021

• Posiadając przywilej przynależności do Chrystusa, wchodzimy dzisiaj w nowy cykl przeżywania tajemnic Bożej Historii Zbawienia i rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Przed nami święta Bożego Narodzenia, które rozpoczynamy od Adwentu. Niech ten szczególny czas radosnego oczekiwania stanie się dla nas motywacją do szczególnego słuchania Słowa Bożego, walki z nałogami oraz do podejmowania dzieł charytatywnych.
  • Pierwsza Niedziela Adwentu to tradycyjnie dzień poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Będzie je można nabyć w Punkcie Infromacyjnym. Z góry dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które zostaną one przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Równocześnie przypominamy, że w naszej parafii nie ma zwyczaju roznoszenia opłatków po domach.
  •  Z Adwentem związane są piękne tradycje liturgiczne, m.in. Roraty, czyli Msze św. ku czci Najświętszej Marii Panny, która jest dla nas najwspanialszym wzorem oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Roraty:
    • dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 7.00,
    • dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,
    • w soboty zapraszamy wszystkich o godz. 9.00.
  • W okresie Adwentu Ofiara Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 jest bez zmian. Prosimy na Mszę św. roratnie przynosić świece.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca i z tej okazji Bractwo Eucharystyczne zapraszamy na Roraty. Nie będzie w tym dniu spotkania formacyjnego.
  • W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca.  Przed południem odwiedziny chorych w ich domach. Przypominamy o możliwości spowiedzie pierwszopiątkowej.
  • W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie z członkami Róż Różańcowych.
  • Od przyszłego tygodnia, przy ambonie można składać dary w postaci trwałych środków spożywczych, z których przygotujemy pomoc przedświąteczną. Możemy także od dzisiaj nabywać świece Caritas z akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których częśćdochodu przeznaczona jest na cele charytatywne realizowane w naszej parafii.
  • Od 12 grudnia rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Paweł Rytel-Andrianik były rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski, a obecnie dyrektor ds.  komunikacji zagranicznej w Sekretariacie KEP. Już dzisiaj zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach.
  • 19 grudnia odbędzie się z naszego Sanktuarium transmisja Mszy św. dla Polonii Zagranicznej. Ponieważ Msza św. będzie włączona w program TVP Polonia wyjątkowo w tym dniu Msza św. będzie przesunięta z godz. 12.00 na   godz. 13.00.
  • Podobnie jak w październiku na różańcu, kandydatów do bierzmowania w ramach spotkań, zapraszamy na roraty, przynajmniej raz w tygodniu wg zaproponowanego planu. W poniedziałki klasy szóste, w środy klasy siódme, a w piątki klasy ósme na godz. 17.00. Przypominamy, że wszystkie potrzebne informacje i pomoc w przygotowaniu do bierzmowania, a także weryfikacja obecności odbywa się na specjalnie przygotowanej aplikacji udostępnionej dla młodzieży. We wszelkich sprawach prosimy o kontakt z ks. Pawłem lub ks. Proboszczem. W tym trudnym czasie zbyt łatwo nie pozbawiajmy młodzieży bezpośredniego kontaktu z Panem Bogiem w kościele.
  •  Zachęcamy po pogłębiania wiedzy religijnej, poprzez czytanie prasy oraz publikacji.
  • Życzymy dobrego dnia oraz błogosławieństwa na nowy tydzień.