Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Zesłania Ducha św. 

28.05.2023 r.
 

  1. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha św.  O godz.  10.30 odbędzie się u nas rocznica I Komunii św.
  2. W minioną sobotę przyjął święcenia kapłańskie Kamil Dąbal, który będzie miał u nas Mszę św. prymicyjną w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i przyjęcia błogosławieństwa prymicyjnego.
  3. W poniedziałek wspominamy NMP, Matkę Kościoła; w środę- Nawiedzenia NMP.
  4. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu zapraszamy na Mszę św. wieczorną adorujących Najświętszy Sakrament. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Bractwa Eucharystycznego.
  5. W piątek przed południem odwiedzimy chorych w ich domach i przypominamy, że w piątek również będzie okazja do Spowiedzi św. pierwszopiątkowej. Także w  piątek przypada w naszej diecezji wspomnienie MB Łaskawej z Krzeszowa oraz minie 26. rocznica pielgrzymki św. Jana Pawła II do Legnicy.
  6. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. W sobotę Kościół wspomina świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy. W tym dniu oo. Franciszkanie zapraszają na nocną pieszą pielgrzymkę pokutną do Legnickiego Pola. Informacje szczegółowe są wywieszone w gablocie.
  7. W przyszłą niedzielę, odpust parafialny w kościele pw. Świętej Trójcy. Również w następną niedzielę zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.00.
  8.  W środę kończymy nabożeństwa majowe, a od czwartku o godz. 17.30. zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Informujemy, że nasza parafia będzie przeżywała Misje św. od 25 czerwca do 2 lipca. Już dzisiaj proszę o modlitwę w ich intencji. Misje poprowadzą przedstawiciele Międzynarodowego Przymierza Rodzin.  Program Misji będzie przedstawiony wkrótce.
  10. Bardzo zachęcamy do czytania prasy i publikacji, aby pogłębiać świadomość wiary.