XIX NIedziela zwykła
9 sierpnia   2020 r.
  • W tym tygodniu przypada:
    • W poniedziałek – św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    • We wtorek- św. Klary, dziewicy;
    • W czwartek- o godz. 18.00 Msza św. wotywna o NMP z Fatimy i modlitwa różańcowa;
    • W piątek- św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika;
    • W sobotę- Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 12.00, 18.00. Dodatkowo Msza św. o godz. 14.00 przy kapliczce na ul. Smolarskiej. Zapraszamy również o godz. 7.30 na Godzinki do NMP.
  • Zbliżamy się do uroczystości odpustowych naszej wspólnoty parafialnej. W ramach przygotowań o godz. 18.00 codziennie nowenna do św. Jacka. 15 sierpnia o godz. 20.00 zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową w intecji parafii. Ze względu na ograniczenia w tym roku procesją z figurą przejdziemy wokół naszego Sanktuarium. 16 sierpnia /niedziela/ po Mszy św. o godz. 18.00 procesja do rzeki i modlitwa o uchronienie naszego miasta od klęsk żywiołowych.
  • 17 sierpnia o godz. 18.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem ks. prof. Sławomira Stasiaka. W dniu odpustu przewidujemy także agapę dla naszych parafian po Mszy św. odpustowej. Jak zwykle prosimy o pomoc w osłodzeniu naszych uroczystości w postaci upieczonego ciasta. Uprzejmie prosimy, aby ciasto przynieść w niedzielę lub w do południa w poniedziałek.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.