XX Niedziela zwykła

14 sierpnia 2022 roku

1. Jutro przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Dodatkowo Msza św. o godz. 14.00 na ul. Smolarskiej /przy kapliczce/. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. O godz. 20.30 zapraszamy jutro na procesję z figurą MB i modlitwę różańcową wałami Kaczawy. Rozpoczęcie przy naszym Sanktuarium. Prosimy wziąć ze sobą świece.
  2. W dniu jutrzejszym członkowie róż różańcowych mogą zyskać odpust zupełny.
  3. We wtorek, po Mszy św. wieczornej procesja do rzeki i modlitwa o uchronienie naszego miasta przed klęskami żywiołowymi.
  4. 17 sierpnia o godz. 17.30 zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową pod przewodnictwem Biskupa Ignacego Deca. Po Mszy św. odpustowej przewidujemy poczęstunek dla uczestników Liturgii.
  5. Zwracamy się z prośbą o upieczenie ciasta na odpust. Uprzejmie prosimy, aby ciasto przynosić na plebanię do środy do godz. 13.00. Już dziękujemy za dobroć serca.
  6. Przy okazji naszego parafialnego odpustu będziemy zbierali ofiary na remont organów.
  7. W piątek o godz. 17.15 modlitwa za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  8. W sobotę wspomnienie św. Bernarda.
  9. W sobotę od Mszy św. wieczornej rozpoczniemy nabożeństwo do św. Serapiona, które będzie połączone za namaszczeniem olejami św. Serapiona.
  10. Także w sobotę o godz. 20.00 rozpocznie się 17. Kaczawska Trzeźwościowa Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie modlitwy pod Sanktuarium św. Jacka.
  11.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz publikacji o tematyce religijnej.
Naszym Parafianom i przybyłym Pielgrzymom życzymy
błogosławieństwa na nowy tydzień