XXIV NIedziela zwykła
13 wrzesień  2020 r.
  • Dzisiaj przypada 13. dzień miesiąca, dlatego po Mszy św. wieczornej zapraszamy dodatkowo na różaniec fatimski, wynagradzający.
  • Jutro święto Podwyższenia Krzyża św. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo adoracji Krzyża.
  • W tym tygodniu także wspominamy:
    • We wtorek – Matki Bożej Bolesnej;
    • W środę- św. Korneliusza i św. Cypriana;
    • W czwartek- na Mszy św. o godz. 18.00 wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego- założyciela Zgromadzenia Franciszkanek Rodziny Maryi;
    • W piątek – św. Stanisława Kostki- Patrona Polski oraz dzieci i młodzieży.
  • W piątek o godz. 17.15 modlitwa w intencji zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
  • Kolejna próba dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 16 września /środa/ w kościele o godz. 16.00
  • Rozpoczynamy zapisy na przygotowania do I Komunii św. oraz sakramentu Bierzmowania. Bardzo prosimy, aby deklaracje chęci uczestnictwa w formacji przygotowującej wypełnili wszyscy, którzy chcą kontynuować formację oraz kandydaci do I Komunii św. z klasy I i do Bierzmowania z klasy VI. Deklaracje będę rozdawane w Szkole Podstawowej nr 1 lub w zakrystii. Osoby starsze, które pragną przyjąć sakramenty, prosimy, aby zgłosiły się do kancelarii.
  • Informujemy, że w czasie zbiórki na rzecz poszkodowanych w Bejrucie zebraliśmy 760 zł.
  • Zapraszamy chłopców ze szkół podstawowych i średnich, a także panów do służby przy Ołtarzu Pańskim. To zaszczytna funkcja przy naszym Panu i równocześnie dar dla wspólnoty modlących się, aby każda Liturgia Ofiary Eucharystycznej była sprawowana godnie i uroczyście. Prosimy o kontakt w tej sprawie z ks. Pawłem lub ks. proboszczem. Zbiórki ministranckie odbywają się w soboty o godz. 10.30
  • Młodzież z najstarszych roczników przed bierzmowaniem od klasy ósmej wzwyż a także młodzież już po bierzmowaniu także zapraszamy na swoje spotkania formacyjne w soboty o godz. 19.00.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.