I Niedziela Adwentu

27 listopda  2022 roku

• Posiadając przywilej przynależności do Chrystusa, wchodzimy dzisiaj w nowy cykl przeżywania tajemnic Bożej Historii Zbawienia i rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Przed nami święta Bożego Narodzenia, które rozpoczynamy od Adwentu. Niech ten szczególny czas radosnego oczekiwania stanie się dla nas motywacją do szczególnego słuchania Słowa Bożego, walki z nałogami oraz do podejmowania dzieł miłosierdzia.
  • Pierwsza Niedziela Adwentu to tradycyjnie dzień poświęcenia opłatków na stół wigilijny. Będzie je można nabyć w Punkcie Infromacyjnym. Z góry dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary, które zostaną one przeznaczone na ogrzewanie Kaplicy Adoracyjnej. Równocześnie przypominamy, że w naszej parafii nie ma zwyczaju roznoszenia opłatków po domach.
  •  Z Adwentem związane są piękne tradycje liturgiczne, m.in. Roraty, czyli Msze św. ku czci Najświętszej Marii Panny, która jest dla nas najwspanialszym wzorem oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na Roraty:
    • dorosłych od poniedziałku do piątku o godz. 7.00,
    • dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 17.00,
    • w soboty zapraszamy wszystkich o godz. 9.00.
  • W okresie Adwentu Ofiara Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00 jest bez zmian. Prosimy na Mszę św. roratnie przynosić świece.
  • W środę wspomnienie św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu szczególnie polecajmy w modlitwach Księdza Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego.
  • W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca i z tej okazji Bractwo Eucharystyczne zapraszamy na Roraty. Nie będzie w tym dniu spotkania formacyjnego.
  • W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca.  Przed południem odwiedziny chorych w ich domach. Przypominamy o możliwości spowiedzie pierwszopiątkowej.
  • W sobotę o godz. 9.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Również w sobotę przypada św. Franciszka Ksawerego.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 spotkanie z członkami Róż Różańcowych.
  • W ramach czynów miłosierdzia przy ambonie można składać dary w postaci trwałych środków spożywczych, z których przygotujemy pomoc przedświąteczną.
  • W II Niedzielę Adwentu będzie obchodzony „23. Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Aktualnie kościołowi za wschodnią granicą oraz w Azji Mniejszej służy 198 kapłanów diecezjalnych, 387 kapłanów zakonnych, 320 sióstr i 40 braci zakonnych z Polski oraz wolontariusze świeccy. Pamiętajmy o modlitwie za wiernych na Wchodzie. Będzie także możliwość wsparcia materialnego w Punkcie Informacyjnym.
  • Zachęcamy po pogłębiania wiedzy religijnej, poprzez czytanie prasy oraz publikacji.
  • Życzymy dobrego dnia oraz błogosławieństwa na nowy, już adwentowy, tydzień.