Uroczystość Zesłania Ducha św.
31  maja   2020 r.
  1. Dzisiaj przypada uroczystość Zesłania Ducha św.
  2. Z powodu zniesienia kolejnych obostrzeń, w tym zniesienia limitu osób przebywających w świątyni,  biskup legnicki znosi dyspensę od uczestnictwa we Mszach św. niedzielnych za wyjątkiem osób, które posiadają objawy infekcji (kaszel, katar, podwyższona temperatura).
  3. Dzisiaj ostanie nabożeństwo majowe, od jutra zachęcamy do uczczenia Serca Jezusa codziennie o godz. 17.30, a soboty po Mszy św. o godz. 9.00.
  4. Jutro przypada święto NMP Matki Kościoła.
  5. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy także w czwartek na Mszę św. wieczorną adorujących Naj. Sakr. oraz Bractwo Eucharystyczne. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Bractwa oraz osób adorujących.
  6. W piątek, przed południem odwiedziny chorych w ich domach, a także okazja do spowiedzi pierszopiątkowej. Po południ spowiedź już od godz. 17.00.
  7. W sobotę o godz. 9.00 Nabożeństwo wynagradzające Niep. Sercu NMP oraz Msza św. wynagradzająca.
  8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
  9. Także w przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. prymicyjna z błogosławieństwem prymicyjnym ks. Patryka Zarzecznego, który pochodzi z parafii katedralnej i w tym roku został wyświęcony na kapłana.
  10. Jak zwykle zachęcamy do czytania prasy katolickiej.