Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela zwykła 

25 września 2022 roku

 
 1. Chłopców pragnących służyć przy ołtarzu jako ministrant czy lektor ze szkół podstawowych i średnich zapraszamy na spotkanie dzisiaj po Mszy św. o 10.30.
 2. We wrześniu kończymy zapisy do bierzmowania ze wszystkich roczników. W poniedziałek, 26 września, między godz. 16.30 a 17.30 do kancelarii przychodzą na swoje zapisy klasy szóste i ci wszyscy, którzy jeszcze nie zdążyli z klas siódmych, ósmych i pierwszych ze szkół średnich na zakończenie przygotowań przed bierzmowaniem.
  Zgodnie z decyzją księdza proboszcza konieczne jest osobiste stawienie się kandydata z osobą towarzyszącą i potwierdzenie woli przyjęcia sakramentu niezależnie od klasy.
 3. Organizujemy wyjazd do Krzeszowa na doroczną pielgrzymkę róz różańcowych. Zapisy w zakrystii, koszt 45 zl . Członkowie Żywego Różańca płacą 20 zł., a pozostała część jest pokrywana z funduszu członkowskiego.  
 4. Dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce autobusowej do Gietrzwałdu.
 5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo pokutno- wynagradzające. Rozpoczynamy Mszą św. wieczorną.
 6. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Z inicjatywy katolików świeckich powstał pomysł, aby złożyć do Sejmu wniosek o prawną ochronę chrześcijan oraz wartości, które wyznają. W punkcie informacyjnym można złożyć swój podpis poparcia.
 9. Parafia pw. św. Jana organizuje po raz kolejny w sobotę nocną pielgrzymkę do Legnickiego Pola. Informacje szczegółowe są wywieszone w gablocie.
 10.   Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz publikacji o tematyce religijnej.
Naszym Parafianom i przybyłym Pielgrzymom życzymy
błogosławieństwa na nowy tydzień