Niedziela Męki Pańskiej
24  marca  2024
  • Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy w Liturgii Kościoła Wielki Tydzień, który bezpośrednio wprowadza nas w Święte Triduum Męki, Śmieci i Zmartwychwstania Zbawiciela- szczyt i źródło Roku Liturgicznego.
  • Osoby, które pragną rozpocząć przygotowanie do oddania się w niewolę Maryi według św. Ludwika Grignion de Montfort od 10 kwietnia, prosimy o zgłosznie się do proboszcza.
  • Dzisiaj o godzinie 17.15 zapraszamy na ostanie nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • W piątek odbędą się nadzwyczajne odwiedziny chorych. Odwiedzimy tych chorych, którzy będą wcześniej zgłoszeni.
  • Decyzją Biskupa legnickiego przy naszej parafii powstało Duszpasterstwo Wiernych Tradycji Łacińskiej. Msze św. w rycie trydenckim odbywają się w każdą niedzielę oraz wybrane dni świąteczne. Liturgia odbywa się w kaplicy bł. Bronisławy, która znajduje się obok kancelarii. W najbliższym czasie Liturgia odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00, w Wielki Poniedziałek i Wielką Środę o godz. 19.00, w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.15.
  • Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, a Wielką Sobotę zachęcamy do podtrzymania tradycji naszych przodków i zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
  • W czwartek i sobotę kancelaria będzie nieczynna.
  • Błogosławienie pokarmów w Wielką Sobotę odbędzie się o godz. 10.00, 10.30, 11.00, 11.30, 12.00, 12.30 oraz na Starych Piekarach o 12.00. Tradycyjnie, przy okazji święcenia pokarmów można składać pokarmy do kosza, z przeznaczeniem na śniadanie dla ubogich.
  • Przed nami najważniejsze dni w roku- Święte Triduum Paschalne. Program uroczystości jest następujący:
Wielki Czwartek- 28 marca
18.30 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej
22.00 – Kompleta
Wielki Piątek – 29 marca
8.00- Godzina czytań i Jutrznia
15.00- Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego
18.30- Liturgia Męki Pańskiej i Śmierci Pana
Wielka Sobota – 30 marca
8.00- Godzina czytań i Jutrznia
15.00- Nowenna do Miłosierdzia Bożego
20.00- Liturgia Wigilii Paschalnej
Wielka Niedziela- 31 marca
8.00- Msza św.
9.15- Msza św. trydencka (kaplica bł. Bronisławy)
10.30- Msza św.
12.00- Msza św.
15.00 – Nowenna do Miłosierdzia Bożego
18.00- Msza św.
  • Zachęcamy do spowiedzi św. na 30 min przed Mszą św. Wyjątkowo nie będziemy spowiadali w czasie Liturgii w czwartek, piątek i sobotę. W pozostałe dni spowiadamy także w czasie Mszy św. Dodatkowo okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 20.30 do 22.00.