Niedziela Najświętszej Trójcy

26 maja 2024

• 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Kontemplujemy tajemni-cę Trzech Osób Boskich posiadających tę samą naturę. W kościele Św. Trójcy suma odpustowa dzisiaj o godz. 12.00. W naszym Sanktuarium o godz. 10.30 rocznica dzieci komunijnych.
  • 2. W środę przypada św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  • 3. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przypada w najbliższy czwartek. Porządek modlitwy w tym dniu: 7.30 – Godzinki o Niep. Pocz. NMP, godz. 8.00 i 10.30- Msza św. Osoby, które chcą uczestniczyć w pro-cesji miejskiej zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 do Katedry. Następnie z Katedry wyruszy procesja w kierunku naszego kościoła. Na zakończenie procesji, w naszym kościele, będzie sprawowana Msza św. dla osób, które dołączą na trasie przejścia. Prosimy, aby na procesję zabrać ze sobą książeczki z pieśniami eucharystycznymi.
  • 4. Z okazji uroczystości Bożego Ciała bardzo jak zwykle zachęcamy, aby ozdobić własne okna symbolami religijnymi na terenie całej parafii. Niech to będzie wyraz naszej wiary i szacunku do Jezusa Eucharystycznego.
  • 5. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki podczas procesji zapraszamy Katedry. Zbiórka pod Katedrą o 9.45. Prosimy także o przynoszenie do kościoła kwiaty, które posłużą dzieciom do sypania w czasie procesji. Kwiaty można pozostawiać w koszu pod amboną.
  • 6. Od piątku do czwartku przyszłego tygodnia, po Mszach św. wieczornych, zapraszamy na procesje eucharystyczne wokół kościoła.
  • 7. W piątek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pokutno- wynagradzające.
  • 8. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe, do Naj. Serca Pana Jezusa. W najbliższą sobotę i niedzielę nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją eucharystyczną.
  • 9. W sobotę o godz. 9.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Pana Jezusa. W sobotę również wyruszy pielgrzymka pokutna do Legnickiego Pola. Informacje szczegółowe są wywieszone w gablocie.
  • 10. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  • 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Życzymy wszystkim naszym Drogim Parafianom oraz Gościom dobrego tygodnia.