Bierzmowanie - ogłoszenia

Informacje dla kandydatów pragnących przyjąć sakrament bierzmowania

Nowy rok szkolny

W poniedziałek rozpoczęliśmy nowy rok szkolny więc także katechetyczny i duszpasterski. Zapraszam wszystkich kandydatów z obecnych klas siódmych, ósmych oraz, tych, którzy ukończyli już szkołę podstawową, by po wakacjach określić się i zdecydować o dalszym ciągu przygotowań do bierzmowania. Najstarsi, po ósmej klasie, zgodnie z decyzją księdza proboszcza przystąpią do bierzmowania na jesień, w najbliższym czasie. Jednak wcześniej konieczne jest osobiste stawienie się kandydata z osobą towarzyszącą i potwierdzenie woli przyjęcia sakramentu.

Przez kolejne poniedziałki września odbędą się więc w naszej parafii zapisy osób pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w kolejnym roku przygotowań. Zapisy polegają na krótkiej indywidualnej rozmowie kandydata w obecności kogoś z rodziców lub opiekunów z księdzem w kancelarii parafialnej. Dla uporządkowania w niedziele na ogłoszeniach podaliśmy pewien plan zapisów.

W poniedziałek, 16 września między godz. 16.30 a 17.30 do kancelarii zapraszamy klasy ósme oraz absolwentów szkół podstawowych, po klasie ósmej i starszych.

Podobnie, w poniedziałek, 23.09 przychodzą uczniowie klas siodmych i 30.09 klasy szóste.

Przypominamy, że zapisanie do bierzmowania zobowiązuje kandydatów do coniedzielnej mszy świętej z przyjęciem komunii św., przynajmniej comiesięcznej spowiedzi oraz uczestnictwa w okresowych nabożeństwach i spotkaniach. Konieczne jest każdego roku przygotowań ponowienie zapisów do bierzmowania ponieważ wielu kandydatów i ich rodziców nie pamięta o zobowiązaniach podjętych na początku okresu przygotowań.