Kirchliche Bekanntmachungen

XXIII NIedziela zwykła

8 September 2024

• 1. W piątek wspominamy św. Jana Chryzostoma. Po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski.
  • 2. W sobotę święto Podwyższenia Krzyża św. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża się suma odpustowa o godz. 11.00 w sobotę.
  • 3. We wrześniu odbędą się w naszej parafii zapisy osób pragnących przyjąć sakrament bierzmowania w kolejnym roku przygotowań. Zapisy polegają na krótkiej indywidualnej rozmowie kandydata w obecności kogoś z rodziców lub opiekunów z księdzem w kancelarii parafialnej. Dla uporządkowania podajemy plan zapisów. W poniedziałek, 16 września między godz. 16.30 a 17.30 do kancelarii zapraszamy klasy ósme oraz absolwentów szkół podstawowych, po klasie ósmej i starszych. Podobnie, w poniedziałek, 23.09 przychodzą uczniowie klas siódmych i 30.09 klasy szóste.
  • 4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klas I, II i III dotyczące przygotowania do I Komunii św. obędzie się 23 września po Mszy św. wieczornej. Obecność obowiązkowa.
  • 5. Ze względu na prowadzone prace remontowe kancelaria parafialna nieczynna do 14 września włącznie. Sprawy pogrzebu po Mszy św. w zakrystii.
  • 6. Została wybrana firma, która niedługo rozpocznie remont elewacji fasady naszej świątyni. Dotacja została przyzna z funduszu Polskiego Ładu. Nasza parafia także ma także wkład własny, a oprócz tego chcemy wykonać dodatkowe prace, które nie mogły być uwzględnione w kosztorysie. Zbiórkę funduszy na ten cel przeprowadzimy w przyszłą niedzielę /15 września/. Już dziękujemy za troskę i wsparcie.
  • 7. 12 września 2024 w (czwartek) biskup senior Stefan Cichy będzie obchodził dwudziestą szóstą rocznicę sakry biskupiej. Tego dnia pomodlimy się za Czcigodnego Jubilata.
  • 8. 25 września o godz. 19.00 zostanie wygłoszony referat nt. Historii Mszy św. przez ks. prof. Kazimierza Gintera, wykładowcy Papieskiego Uniwersytetu św. Krzyża w Rzymie.
  • 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz publikacji o tematyce religijnej.

Życzymy wszystkim naszym Drogim Parafianom oraz Gościom dobrego tygodnia.