Wspólnota charyzmatyczna CHWAŁA

Wspólnota CHWAŁA wiąże swoje początki z datą: 11-12 kwietnia 2015 roku
kiedy to w Sanktuarium Świętego Jacka w Legnicy odbyły się Dni Chwały pod przewodnictwem Armii Dzieci (http://www.armiadzieci.pl/)
Te dni, pełne radości i uwielbienia Boga, zakończone Marszem Chwały ulicami Parafii stały się ziarnem, które zostało zasiane i wydaje nieustannie swoje święte owoce. Kolejnym etapem naszego rozwoju było Seminarium Odnowy Wiary jesienią 2015 roku, które uwieńczyliśmy oddaniem życia Jezusowi i wylaniem Ducha Świętego na Górze Świętej Anny.Ludzie, którzy wraz z nami przeżywali odnowę duchową we Wspólnocie stali się zaczątkiem grupy, która rozwija się do dnia dzisiejszego. Bardzo ważnym momentem Wspólnoty CHWAŁA była organizacja spotkania 16-17 lutego 2016 z Marią Vadią -  Amerykanką kubańskiego pochodzenia, zaangażowaną w posługę i działalność stowarzyszenia Magnificat oraz Katolicką Odnowę Charyzmatyczną. 15 maja 2016 odbył się kolejny Marsz Chwały ulicami Legnicy, na którym ogłaszaliśmy Chwałę Pana Boga z okrzykami radości. 02 lipca 2016 mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w Ukazaniu Relikwii Ciała Pańskiego w Sanktuarium Świętego Jacka w Legnicy - Parafii przy której działa Wspólnota CHWAŁA. Nasza Wspólnota nastawiona jest na rozwój i wzrost duchowy jej członków. Zapraszamy do modlitwy całe rodziny: dorosłych i dzieci. Mamy głębokie przekonanie, iż formacja duchowa konieczna jest we Wspólnocie - zaczynając od Wspólnoty Rodziny poprzez Wspólnotę CHWAŁA po wszystkie Wspólnoty Parafialne naszego miasta.
Od września 2016 roku, zapraszamy cale rodziny na formacje duchową połączoną z warsztatami oraz ścieżkami edukacyjnymi w oddawaniu Bogu Chwały. Formacja dedykowana jest dla całych rodzin. Dzieci, młodzież i osoby dorosłe będą uczestniczyć w zajęciach jednocześnie, z podziałem na grupy wiekowe w tym samym czasie. Spotkania odbywają się w czwartki w godzinach od 18:00 do 20:00.

Harmonogram spotkań Wspólnoty CHWAŁA:
poniedziałki - godz: 19:30 DIAKONIA WSTAWIENNIKÓW
wtorki  - godz: 19:30 DIAKONIA UWIELBIENIA
czwartki - 18:00 Eucharystia
               19:00 Spotkanie formacyjne

W czasie tych spotkań dowiesz się: Czym jest uwielbienie, dlaczego mamy uwielbiać
Pana, jaka moc jest w uwielbieniu, a przede wszystkim, jak to robić, by zniszczyć wroga.
Moc w uwielbieniu. Chwal Pana!
Przestań analizować,  zacznij uwielbiać.
Kiedy napotykamy na przeciwności, trudności i długie oczekiwanie, łatwo jest stracić
z oczu cel, którym jest Jezus Chrystus i skoncentrować się na okolicznościach.
I w tym momencie zakrada się zniechęcenie i użalanie się nad sobą.
Jednak kiedy uwielbiamy Pana, odrywamy oczy od samych siebie i naszej sytuacji a zaczynamy
wpatrywać się w Niego. Oznacza to, że kiedy Go wielbimy, On się „ukazuje”. A kiedy przybędzie, działa z mocą, żeby pocieszać, uzdrawiać, uwalniać i wyzwalać swój lud (Dz 16,25-26).
W obecności Pana jest uwolnienie i zbawienie i nie ma miejsca na wstyd, rozczarowania!
W obecności Pana jest wolność i przemiana (2Kor 3,17-18).
Pragniesz wzrastać w świętości i zostać przemieniony na wzór Jezusa Chrystusa? Spędzaj
czas w Jego obecności, wielbiąc Go i wysławiając!
Uwielbienie to powód, dla którego zostaliśmy stworzeni. To Boży sposób stawiania nas w Jego
obecności. Uwielbienie to potężna broń przeciwko naszym nieprzyjaciołom. Pismo Święte mówi o przyodzianiu się w chwałę (Księga Izajasza 61,3) i tak się składa, że te szaty chwały, to „środek przeciwdemoniczny”. Tam, gdzie na naszych ustach jest uwielbienie z mocą, Pan w potężny sposób działa przeciwko naszym przeciwnikom. Nasze uwielbienie staje się „mieczem obosiecznym” w rękach Boga i nieprzyjaciel zostaje pokonany.