XXIX Niedziela zwykła
21-28  października 2018 r.

• Jurto pamiętajmy o św. Janie Pawle II, ponieważ mija kolejna rocznica rozpoczęcia Jego pontyfikatu i przypada wspomnienie św. Jana Pawła II.
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci o Zmarłych, którzy wciąż oczekują na naszą modlitwę. Kartki wypominkowe są wyłożone na ławie w nawie bocznej, można je także odebrać w punkcie odbioru prasy. Prosimy na kartkach wspominkowych wpisywać nazwy ulic. W zakrystii przyjmujemy na Mszę św. zbiorową za Zmarłych, którą będziemy celebrowali w Dzień Zaduszny /2.11/  o godz. 18.00. Za składane z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  • Zachęcamy do kontynuacji tzw. wypominek rocznych. Modlitwa ta polega odczytywaniu polecanych zmarłych, od grudnia do października, w każdy III piątek miesiąca o godz. 17.15. Po nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. w ich intencji. Zgłoszenia na taką formę wypominek prosimy przynosić do zakrystii lub wyraźnie zaznaczyć na kartce rodzaj oczekiwanej modlitwy.
  • W piątek będziemy mieli kolejną okazję do nocnego adorowania Pana Jezusa. Jak zwykle rozpoczynamy od Mszy św. wieczornej, następnie odbędzie się nabożeństwo pokutne i adoracja do sobotniego poranka.
  • W Niedzielę, 4 listopada br. w naszym Sanktuarium rozpoczniemy 33 dniowe przygotowanie do ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort. Akt ofiarowania zostanie dokonany 8 grudnia. Osoby pragnące osobistego przygotowania do dokonania tego szczególnego Aktu zawierzenia prosimy o zgłoszenie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  •  Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR zaprasza małżeństwa przeżywające trudności na spotkania w każdy 4. piątek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00. Informacje szczegółowe są wywieszone na gablocie.
  • Trwamy w przygotowaniu do adoracji. Osoby, z którymi nie udało się skontaktować w tym tygodniu, w celu ustalenia dokładnej godziny adoracji, a już złożyły swoją deklarację, prosimy, aby po tej Mszy św. zgłosiły się na naszego punktu odbioru prasy. Bardzo prosimy o spełnienie tej prośby. Równocześnie są wyłożone deklaracje, dla osób, które podjęły decyzje o włączeniu się do grona adorujących. Formularze są do odbioru w punkcie odbioru prasy na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • W tym tygodniu zapraszamy także na adoracje prowadzone przez o. Justo we wtorek, czwartek i piątek o godz. 19.00.
  • W dniu dzisiejszym wybory samorządowe. Prosimy, aby nikt z nas nie był obojętny o oddał swój głos, zgodnie z własnym sumieniem.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.