Niedziela Zesłania Ducha św.
20 - 27  maja  2018 r.

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Zesłania Ducha św., czyli Pięćdziesiątnicy Paschalnej. Z dniem dzisiejszym kończymy w liturgii Okres Wielkanocny. W dniu dzisiejszym przeżywamy uroczystość I Komunii św. 84 dzieci. Niech Łaska Boża umacnia ich miłość do Jezusa eucharystycznego.
  2. Do piątku dzieci komunijne będą przeżywały Biały Tydzień.
  3. W piątek, o godz. 18.00, zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo pokutne oraz całonocną adorację Najświętszego Sakramentu.
  4. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Zapraszamy na Eucharystie o godz. 7.00, 12.00 i 18.00.
  5. W czwartek przypada święto – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  6. W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu odbędzie się uroczysta Msza św. odpustowa, o godz. 12.00, w parafii Świętej Trójcy.
  7. W tym roku, decyzją biskupa legnickiego,  Procesja Bożego Ciała ropocznie się Mszą św. o godz. 10.00 w Katedrze i wyruszy w kierunku naszego Sanktuarium. Bezpośrednio po procesji w naszej świątyni będzie sprawowane Ofiara Mszy św.
  8. Osoby, które modlą się na różańcu do Krwi Chrystusa są proszone o pozostanie jutro, po Mszy św. wieczornej, na wspólną modlitwę.