Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu 
10- 17 grudnia 2017
  1. Dzisiaj przypada II Niedziela Adwentu. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Aaron, franciszkanin. W programie rekolekcji, dzisiaj, podczas każdej Ofiary Mszy św. nauka rekolekcyjna. W poniedziałek i we wtorek Msze św. z nauką o godz. 12.00 i 18.00 dla dorosłych, o godz. 17.00 dla dzieci. Z powodu prowadzonych rekolekcji Msza św. o godz. 7.00 będzie bez nauki rekolekcyjnej. Bardzo prosimy dorosłych o udział w modlitwach o godz. 12.00 i 18.00. We wtorek także spowiedź rekolekcyjna od godz. 11.00 do 13.00 oraz od godz. 17.00 do 19.00.
  2. W związku z trwającym Adwentem zachęcamy do podejmowania różnych praktyk, np. częstszej lektury Pisma św. lub dłuższej modlitwy, zwłaszcza we wspólnocie rodzinnej. 
  3. Przypominamy o możliwości nabycia opłatków wigilijnych w punkcie odbioru prasy oraz świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są także do nabycia figurki, żłóbki oraz śpiewniki z kolędami i przepisami z tradycyjnymi postawami na stół wigilijny. 
  4. Od dzisiaj pod amboną jest wystawiony kosz, gdzie można składać dary w postaci trwałych środków spożywczych, z których przygotujemy pomoc przedświąteczną.
  5. Ministranci w krużganku rozprowadzają także sianko.
  6. W piątek, o godz. 16.15, czyli przed roratami dla dzieci zapraszamy na pierwszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.  
  7. W najbliższą sobotę /16.12/ odbędzie się spotkanie formacyjne, w duchu charyzmatycznym, które poprowadzi wspólnota Armia Dzieci z Lublina. Program jest dostosowany do percepcji całych rodzin.  Podsumowaniem spotkanie będzie Najświętsza Ofiara Mszy św. z modlitwą wstawienniczą o uzdrowienie. Początek całego spotkania o godz. 12.00 w Domu św. Józefa. 
  8. W przyszłą sobotę po Mszy św. o godz. 9.00 wydawanie produktów spożywczych z programu rządowego i Caritas. 
  9. Informujemy, że został odebrany przez konserwatora zabytków II etap prac związanych z wymianą dachu na naszym kościele. Bogu oraz ludziom, który pomogli, nie będą dzięki!
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.