XVIII Niedziela w ciągu roku
 5 - 12 sierpnia  2018 r.

1. Dzisiaj, o godz. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  2. Od piątku, o godz. 18.00 modlimy się Nowenną do św. Jacka.
  3. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy obchody odpustowe. 15.08 o godz. 20.30 modlitwa różańcowa na wałach Kaczawy; 17.08 procesja z relikwiami św. Jacka i modlitwa o uchronienie miasta od klęsk żywiołowych, 18.08, o Mszy św. wieczornej modlitwa uwielbienia. Uroczysta Msza św. odpustowa i jubileuszowa odbędzie się 19.08. o godz. 12.00.
  4. Zapraszamy do licznego wzięcia udziału w festynie organizowanym wspólnie z OSiR 19.08. Początek o godz. 15.00. Jak zwykle czeka nas wiele atrakcji, m.in. występy zespołów, konkursy sprawnościowo- zręcznościowe, mała gastronomia. Jak zwykle bardzo prosimy wspomożenie naszego festyn w postaci upieczonego ciasta. Prosimy także o pomoc w przygotowaniu stanowisk parafialnych. Osoby chętne do pomocy proszone są o zgłoszenie się do proboszcza.
  5. 15 sierpnia przypada także odpust w Sanktuarium Diecezjalnym w Krzeszowie.
  6. Od 23 sierpnia br. organizowane jest XXV Spotkanie Młodych w Legnickiem Polu. Zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bliższe informacje znajdują się w gablocie.
  7. Można ubiegać się o pomoc żywnościową. Wnioski należy pobrać w MOPS przy ul. Chojnowskiej. Należy przynieść dowód osobisty oraz informacje o dochodach. Termin złożenia wniosków do 20 sierpnia.
  8. W tym tygodniu wspominamy:
    • W poniedziałek – Przemienienie Pańskie
    • W środę- św. Dominika
    • W czwartek- św. Teresy Benedykty od Krzyża
    • W piątek – św. Wawrzyńca
    • W sobotę- św. Klary
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli oraz nowego tygodnia.