II Niedziela Adwentu
 9- 16  grudnia 2018 roku

• Dzisiaj przypada II Niedziela Adwentu. O 17.30 zapraszamy na nieszpory.
  • W związku z trwającym Adwentem zachęcamy do podejmowania różnych praktyk, np. częstszej lektury Pisma św. lub dłuższej modlitwy, zwłaszcza we wspólnocie rodzinnej. Równocześnie bardzo gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich. Zapraszamy: dorosłych o godz. 7.00, dzieci i młodzież o godz. 17.00, w soboty wszystkich o godz. 9.00.
  • Przypominamy o możliwości nabycia opłatków wigilijnych w punkcie odbioru prasy oraz są już dostępne świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Od dzisiaj pod amboną jest wystawiony kosz, gdzie można składać dary w postaci trwałych środków spożywczych, z których przygotujemy pomoc przedświąteczną.
  • Od 16 grudnia w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które powinny nas lepiej przygotować do pobożnego przeżycia świąt Bożego Narodzenia. Nauki wygłosi ks. Moisćs Marin Pérez z Warszawy.
  • Cieszymy się bardzo, że Ksiądz Biskup Zbigniew Kiernikowski pobłogosławił dziełu adoracji trwającej dzień i noc, nieustannie. Osoby już zgłoszone, które nie odebrały jeszcze kartek z numerami telefonów do koordynatorów proszę o zgłoszenie się do proboszcza. Równocześnie zachęcamy, te osoby, które nie włączyły się deklaratywnie w to wielkie dzieło, aby to uczyniły wypełniając formularz, który jest do odebrania w punkcie odbioru prasy, czyli punkcie informacyjnym.
  • W imieniu księdza Pawła, opiekuna kandydatów do bierzmowania, zapraszamy do udziału w roratach o godz. 17.00. Spotkanie formacyjne dla kandydatów z klas VI i VII odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.30.
  • Spotkanie formacyjne dla rodziców, których dzieci przygotowują się do I Komunii św. z kl. I, II i III oraz dla rodziców kandydatów do bierzmowania wszytskich poziomów klas odbędzie się w 17 grudnia /poniedziałek/ o godz. 19.00.
  • Panu Bogu dziękujemy za dar przeprowadzonego Kursu Alpha, który przeszło ok. 30 osób, także za 100 osób, które poprzez 33- dniowe przygotowanie zwierzyło się Jezusowi przez Maryję oraz za 18 młodych ludzi, którzy wczoraj przyjęli Sakrament Bierzmowania. Wszystkim, którzy z wielkim poświęceniem organizowali te przedsięwzięcia składamy serdeczne podziękowania.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.